Sözlük anlamı ile put; İlkel toplumlarda doğa üstü gücü ve etkisi olduğuna inanılan, tanrı olarak tapılan, genellikle canlı bir varlığı , özellikle insanı gösteren, tahtadan,taştan,topraktan yapılmış yontu.

Siyaset ve kadın diye başlık atmamdaki maksat , toplumu yönetmekte ve yönlendirmekte olan kesimin erkek ağırlıklı olması.

Tüm dünyayı yönetmek ve sömürmek isteyen emperyalist zihniyetin maşaları ezelden beri Türkiye üzerinde çeşitli oyunlar oynamakta.

Üniversiteyi bitirdiğim ana kadar, öğrenciydim,evlattım,arkadaştım. Okulu bitirdiğim ay iş hayatına atıldım çeşitli unvanlar aldım. Belki şans belki akıllı çalışma bilinmez Allah’a şükür ne yaptıysam yaptığım işlerin başına geçtim.

Yaradılışı itibariyle, alma ve aldığını çoğaltarak yeniden yaratma özelliğine sahip olan kadın...

23 Nisan’ı çocuklara armağan eden ve çocukların önemine dikkat çeken Atatürk’ün çocuklar için söylediği bazı önemli sözlerle yazıma başlamak istiyorum.

İnsanlar kendi kazanmadığı veya kolay kazandığı bir şeyin değerini bilmez. Kolay harcar. Mirasyedilerin veya milli piyango milyarderlerinin başarılı olduğu , her hangi bir işi büyütebildiği görülmemiştir.