Siyaset ve kadın diye başlık atmamdaki maksat , toplumu yönetmekte ve yönlendirmekte olan kesimin erkek ağırlıklı olması.

Tüm dünyayı yönetmek ve sömürmek isteyen emperyalist zihniyetin maşaları ezelden beri Türkiye üzerinde çeşitli oyunlar oynamakta.

Üniversiteyi bitirdiğim ana kadar, öğrenciydim,evlattım,arkadaştım. Okulu bitirdiğim ay iş hayatına atıldım çeşitli unvanlar aldım. Belki şans belki akıllı çalışma bilinmez Allah’a şükür ne yaptıysam yaptığım işlerin başına geçtim.

23 Nisan’ı çocuklara armağan eden ve çocukların önemine dikkat çeken Atatürk’ün çocuklar için söylediği bazı önemli sözlerle yazıma başlamak istiyorum.

İnsanlar kendi kazanmadığı veya kolay kazandığı bir şeyin değerini bilmez. Kolay harcar. Mirasyedilerin veya milli piyango milyarderlerinin başarılı olduğu , her hangi bir işi büyütebildiği görülmemiştir.

İmtihan, güç,direnme,dayanışma gerektiren ve sonucunda deneyim kazandıran zor bir durum. Tam da şimdi dünyaca tüm insanların yaşadıkları. Başlıkta bu imtihanın bizim için olduğunu söyledim.Peki bu biz dediğim kim veya kimler?

Her ne kadar kuran da geçmese de devamlı bahsedilen bir sırat köprüsü vardır.

Seneler önce, platon (Eflatun) un, Devlet adlı eserini okuduğum zaman, platonun mağara mitozundaki , politikacı tanımı hem ilgimi çekmiş, hem de beni çok güldürmüştü.